16.12.2012 Field Trial Třeboň

dragolovova CH Bally Brittany of Dashby (Linjor Merlot x Charway Old Silk) s Evou Dragolovovou se zúčastnily trialu a dosáhly skvělého výsledku, ve druhé ceně skončili na šestém místě.

 

 

 

 

 

CH Bally Brittany of Dashby-FTR 2.cena

foto převzato ze stránek www.kchls.cz  

8-9.12.2012 Mezinárodní výstava Wels, Rakousko

Příjemný adventní výlet s Jakubovými ,do rakouského Welsu ,s návštěvou tradičních vánočních trhů.

třída šampionů:

8.12.2012 Bally Beatricia of Dashby-V3 Ingrid Drill

9.12.2012 Bally Beatricia of Dashby-V3 Elisabeth Clerc

Na výstavě jsem vystavovala ještě Janinu Christie  a oba dva dny získala ve třídě pracovní titul CACA.

 


25.11.2012 FTR Hluboká nad Vltavou

Eva Dragolovová s Ball Brittany of Dashby se zúčastnila FTR, samé čtyřky trošku zkazila jedna dvojka, která znamenala pád do 3.ceny  se 180 body a celkově 5 místo z devíti účastníků. Holkám moc gratulujeme.

fotografie rodina Benešova, dpfoto


1.12.2012 CACIB-ová kartička

Už přišel první vánoční dáreček, který udělal můj den hned na začátku tak šťastným :) Prostě člověk se musí radovat z maličkostí. Děkuji pošťákovi :)


3.-4.11.2012 Mezinárodní výstava psů Praha

Na dvoudenní výstavu v Praze jsem vyrazila již v pátek. Paní Čečrdlová sice  řadu let již labradory  nechová, ale její chovatelská stanice Erinor/Golden Erinor zanechala v českém chovu svoji výraznou stopu, a patřila k těm nejlepším. Posuzuje vždy velmi pečlivě a ke všem vystavovatelům je velmi milá. Merlinek si vedl po oba dva dny stejně a podařilo se mu dvakrát skončit na druhém místě. Za poskytnuté zázemí děkuji Petře Otevřelové.

třída mladých:

 sobota    neděle

3.11.2012: Cute Merlin Bally of Dashby-V2 rozhodčí Alena Čečrdlová

4.11.2012: Cute Merlin Bally of Dashby-V2 rozhodčí František Pasák


27.10.2012 Working test Kostelní Střímelice

 

Letošní poslední working testy se proměnily ,díky sněhové vánici ,spíše ve vánoční posezení :) Já tentokrát vzala na startovní pole Beu, která ,bez dlouhodobého tréninku, pracovala lépe ,než jsem sama očekávala. No, škoda absolutního výpadku na poslední (a ne těžké) disciplíně, kde jsme chytly nulu.Ta nás opravdu mrzela.

 

 

 

 

Za to Brita s Evou předváděly moc pěkné výkony. Nakonec šly do rozstřelu s fenou Viktora Kourka. Vypadalo to ,že Brita má výhru v tlapkách, jenže... Dummy na protějším kopečku fantasticky našla, okamžitě vzala a běžela zpět, ale co se děje ve psí hlavě těžko říci.. 3 metry před rozhodčími a vůdcem dummy hodila do sněhu a začala jej ve sněhu pohazovat a dělat sněhuláka.... Krásné druhé místo :)

Bally Brittany of Dashby -třída L 69/ bodů, 2 místo (rozstřel), známka velmi dobrý,

Bally Beaticia of Dashby-třída E

rozhodčí pan Ing. Bohumil Kovář a Míša Tomcová


21.10.2012 Lesní zkoušky Neslovice

Eva s Britou rozšířily své dovednosti o disciplíny z barvářských zkoušek. Barvu šla Brita jako vodič, a nezkušenost se projevila na výsledné známce 2.. Ostatní disciplíny Brita zvládla na jedničku, čili tedy na 4 :) Moc oběma gratulujeme ke složení náročných lesních zkoušek.

Bally Brittany of Dashby- LZ 2.cena vodič, 222 bodů


20.10.2012  Podzimní zkoušky Zlín

Tak se zdá, že Brituška už má těch zkoušek, zvláště nudného čekání na povel, dost :). A tak se stalo, že Brita vyběhla na disciplíně marking. Pro paničku nečekané. Ale i to se stává. A tak samé 4 a jedna 1.

Bally Brittany of Dashby-PZ 3.cena, 176 bodů


13.10.2012- Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Letošní podzimní výstavu v Českých Budějovicích posuzovala česká rozhodčí a současně chovatelka paní Alena Krutská (Bohemia Bras). Byla jsem velmi zvědavá, jak se jí bude náš přírůstek líbit, a proto mne velmi potěšilo, když Merlin obdržel titul CAJC.

Cute Merlin Bally of Dashby-CAJC

Bally Beatricia of Dashby- výborná 2 r.CAC

Za příjemný společný výlet děkuji Radce Ulmannové.


6.10.2012- Working Test Cup Zahradiště, rozhodčí: Scaba Karai (Maďarsko), Peter Novota

Letošní finále WT se uskutečnilo na Vysočině v Zahradišti. Já se jela s Armím zúčastnit a Eva s Britou bodovat :). Za pěkného počasí se Evě podařilo získat 72/80 bodů, se známkou výborná obsadila páté místo.

V celkovém celoročním bodování získala Eva druhé místo se ztrátou jednoho bodu na vítězku. Gratulujeme Evě s Britou!

 

 

 


30.9.2012- Podzimní zkoušky v Brně Neslovicích

Brituška zvládla zkoušky na výbornou, bez jediné chybičky, s maximálním počtem bodů 188, v první ceně. O vítězství díky pravidlům nezasáhla a rozstřelu se zúčastnili 4 startující ,dle platných pravidel ,z 10, kteří měli maximální počet bodů. Evě s Britou gratulujeme!

Bally Brittany of Dashby-plný počet bodů 188 bodů, 1.cena

     autor fotografií Kristýna Šedá


29.9.2012 Národní výstava Brno, rozhodčí Šimek

Tak ani ne týden od klubové výstavy a Merlinek ve třídě mladých, opět nejmladší ,devítiměsíční ,vítězí a dokonce získává i titul nejlepší mladý!

Brita se ve třídě vítězů panu rozhodčímu také velmi líbí, chválí její pohyb a při udělování titulu se dlouze rozmýšlí mezi Britou a Derjou Evy Černé (tu jsem letos vystavovala na klubovce a speciálce v květnu na Konopišti, kde oba dva dny získala BOB).

   Cute Merlin Bally of Dashby- třída mladých CAJC, Best of Junior

Bally Brittany of Dashby – CAC, splnila podmínky pro udělení Grand šampiona!

Tak takto ohromný vstup Merlina do výstavních kruhů  mě moc potěšil , a jsem ráda, že jak Merlin ,tak Brita na výstavě u pana rozhodčího fantasticky uspěli.Velice si tohoto úspěchu vážím.


22-23.9.2012 Klubová výstava Oslavany výstava a seminář

Klubová výstava v Oslavanech již několik let znamená výstavní jistotu. Kvalitní rozhodčí ,ve známém prostředí ,láká rok od roku vždy mnoho kvalitních vystavovatelů a tato výstava má vynikající zvuk i v zahraničí. Záruka kvalitních rozhodčích prostě táhne.Manžele Carol a David Coole jsou vážení angličtí chovatelé a rozhodčí. Paní Carole Coode je autorkou knihy Labrador Retriever Today, která se prodává prakticky po celém světě.

Bylo fantastické, že jsme si nejen mohli nechat posoudit naše pejsky od těchto chovatelů, ale v neděli byl uspořádaný seminář o standartu a chovu labradorů s Carole a po obědě o výcviku s Davidem.

Na výstavě nastoupil Merlin poprvé ve třídě mladých, jako absolutně nejmladší ,sotva devítiměsíční. Byla jsem moc ráda, že i tak se mu podařilo v silně obsazené třídě získat 4 místo.

Brita ve třídě šampionů získala ocenění výborná.

S Merlinem jsem se druhý den zúčastnila pracovního semináře a bylo vidět, jak velký potenciál Merlin má a jak já si s ním bezradně neumím poradit:) Takže teď jen držet se rad zkušeného cvičitele :)

 

 

 


25.8.-31.8.2012 Dovolená Strmilov a Platošův pohár

Hurá na letošní psí dovolenou. S Evou jsem vyrazili a po prvních 20 km přišly první kapky deště. Ty s námi bohužel sdílely téměř celou dovolenou (alespoň občas nás opustily:) ,ale vrátil se při našem odjezdu, kdy voda byla již úplně všude. Nahoře i dole.

Během týdne jsme se aktivně účastnili výcviku, já ve dvou skupinkách. S Merlinem v přípravce na OVVR a s Armínkem v pokročilé skupině. Spolubydlící Eva i Petra chodily cvičit jen s jedním pejskem a tak jim zbývalo vždy o něco více energie než mě:)

Evě se podařilo zazářit na táborové soutěži, Platošově poháru a získala druhé místo. Gratulujeme Evo a Brito,jste prostě jedničky!

Já se nechala  přemluvit k účasti na zkouškách OVVR s Merlinkem, který při příjezdu neuměl nic a při odjezdu odcházel s papírem o absolvování OVVR. Téměř jsme vybouchli na disciplíně, o které jsem si myslela, že nelze pokazit. Ale jde :) A tak přestože celý týden nebyla pro Merlina vůbec žádná práce ,najít zahozenou nohu zvěře k ověření nosu, při zkoušce bylo prostě něco jinak a jen díky povzbuzování rozhodčích a korony jsme tuto disciplínu zvládli.

Za nádherně prožitý týden děkuji Evě Píchové a Jindře Hermannové.


 

20.-21.8.2012 Mezinárodní Zkoušky přinášení retrieverů Čertovo břemeno

Na začátku roku jsem si slíbila, že bych letos ráda zkusila dvoudenní zkoušky přinášení retrieverů. Jedná se náročnou zkoušku a ne všechny disciplíny jsme dosud cvičili. A tak jsem začala Beu připravovat. Jenže měsíc před zkouškou začala s tzv. falešnou březostí a tak jsem začala rychle připravovat zlobílka Armínka. Nepodařilo se nám všechny disciplíny docvičit dle mých představ a ve spojení s Armího lumpárničkami jsem byla moc šťastná, že se nám tak náročné zkoušky podařilo složit. Většina startujících psů měla za sebou řadu vítězství na zkouškách, CACT-ových i CACIT-ových.  Takže zatímco ostatní soupeřili mezi sebou, my bojovali sami se sebou a disciplínami :). O náročnosti svědčí i to, že na některé z disciplín vypadlo 10 startujících. A tak jak kamarádka Blanka konstatovala : "Army Walkie Talkie prošolichal " a splnil ve třetí ceně 122 bodů.Bohužel naše Brituška vypadla na vlečce pernaté. Únava, horké počasí a málo zkušeností si vybralo svoji daň.

Pořadatelům a rozhodčím děkuji za pečlivě připravené zkoušky, korektní a příjemné posuzování.


 

3.8.2012 Trénink na OVVR s Carmenkou a Merlinkem, s Janou, posezení u Yvetty Holíkové.

Krásný srpnový pátek jsem využila k vyzkoušení disciplín z OVVR. Yvetta Holíková pořádala tréninkové setkání a tak jsem vyrazila s Janou Jakubů, a mými nejmenšími ,Carmen a Merlinem. Nesplňují věkový limit pro složení této zkoušky. Krásné odpoledne jsme si užili, mrňata ,i když vlastně ještě nic neumí, zvládla najít aport a vytáhnout aport z vody. Merlin okamžitě natáhl do nosu ukrytého bažanta a k mému obrovskému překvapení jej popadl a přinesl. Takže vlohy by byly a teď je jen pozitivně rozvíjet. Po cvičení jsme byli pozváni k Yvettě, která nám představila svojí nádhernou smečku fletů. Díky všem za hezké psí odpoledne.


 

29.7.2012 Seminář o výstavnictví a cvičení na Konopišti

Na základě nikdy nekončících nápadů Ing. Evy Černé, prezidentky Retriever klubu CZ, jsem byla pozvána na seminář o vystavování retrieverů. Spolu s Ivou Vítkovou jsme měly na starosti účastníky s labradory. A tak jsme se dopoledne pokusily přiblížit zájemcům alespoň něco z historie, standardu,  teorie a praxe vystavování. Příjemný den s příjemnými lidmi jsme zakončili rychloobědem a pak honem na odpolední výcvikovou část, kde jsme si už jako účastníci mohli vyzkoušet disciplíny z OVVR,  loveckých disciplín a working testů.


22.7.2012 Speciální vodní práce Jankov, OMS Benešov

Bea : Bally Beatricia of Dashby- vypadla ,0 na handlinku

Brita :Bally Britanny of Dashby- čtvrtá, 1.cena, 130 bodů.

Po dlouhé odmlce jsem sebou vzala Beu na speciální vodní práce, s tím, že bychom si mohly výsledek zkoušky vylepšit. No místo vylepšení jsme vypadly na handlingu na dvě kachny. V silném větru se nám druhá schovala pod břeh a bylo to prostě nad naše síly. Brita s Evou si vedly mnohem lépe a  nakonec na ně zbylo bramborové čtvrté místo.Gratulujeme.


16-17.6.2012 Speciální a Klubová výstava retrieverů

 BIS Puppy od rozhodčí Dale Elliott

Výstavní premiéra štěňátek našeho vrhu C. Ve třídě dorostu získal v sobotu Merlinek ,ve věku 6 měsíců ,ocenění: velmi nadějný 2., Carmenka velmi nadějná 3.

V neděli se Merlin prezentoval již mnohem lépe a byl ochotný v kruhu přestat skákat jako klokan :) a svoji třídu vyhrál. Také Carmen získala ocenění velmi naděná 1. V závěrečných soutěžích se Merlinovi podařilo porazit nejen svoji čokoládou sestru, ale hlavně všechny ostatní retrievry dorostence a získal ocenění BIS puppy.  Famosní úspěch jsem vstřebávala ještě cestou domů, kdy jsem na zadním sedadle auta v ruce dřímala obrovský pohár za BIS výstavy. Je to nádherný pocit. Podobný euforický pocit jsem zažila v roce 2009, kdy teprve 9 měsíční Bally Brittany of Dashby, polosestra Merlina, vyhrála BIS na klubovce, také tady na Konopišti.

      s paní rozhodčí Pat Harrison

Náš nejmenší handler a jeho třetí místo v soutěži dítě a pes.


2.6.2012 Working test Třebíč

Moc hezké WT ,v příjemném prostředí bažantnice v Třebíči, skončilo nádherným výsledkem Bally Brittany of Dashby. Eva se na WT velmi těšila a pilně cvičila. Bohužel jedna chybička ji odsunula na druhé místo, kdy v pěti disciplínách získala maximální počet 20 bodů a jedno selhání se 14 body jí bohužel stálo první pozici. Ale to nám radost z výsledku nijak nezkazilo, Brituška získala známku výborná a my Evě s Britou moc gratulujeme.

 

rozhodčí Martin Rytíř a Ing. Bohumil Kovář

Já jsem s Armínkem prošla s většinou nul, a je vidět, že si budeme muset s Armínkem znovu vysvětlit, že rána není povel kupředu :).

Velmi zajímavé bylo vidět práci rakouské skoťačky, která předvedla práci, kterou jsem doposud ,u žádného skoťáka ,nikdy neviděla. A nebyla jsem sama. Majitelka obdržela volbu rozhodčích.


18.5.2012 Světová výstava psů Salzburg

Letošní světová výstava se konala v rakouském Salzburgu, krásném městě. Bohužel o co půvabnější místo Salzburg je, o to méně se pořadatelům podařilo nápor vystavovatelů zvládnout. Jediný vstup s jedinou veterinární přejímkou se změnil v nefalšovaný boj o to ,dostat se včas k výstavnímu kruhu, a to i přesto, že vystavovatelé stáli před vstupem několik hodin před začátkem posuzování. Škoda, že pořadatelé nepochopili, že řada vystavovatelů jela stovky a někdy i tisíce kilometrů právě proto, aby byla včas a s rezervou u výstavního kruhu a vchod otevřeli opravdu dost pozdě.

Rozmístění kruhů labradorů bylo v příjemných stanech, bohužel bylo tolik kruhů a tak umístěných, že si člověk musel vybrat ,co bude sledovat. Já si vybrala kruh s dospělými psy. Ty posuzovala rakouská rozhodčí Sigrid Jarmer. Bohužel mi tak utekl fantastický výsledek čokoládové fenky Soldalens Apple Crumble, dcery anglického Abbestead Wager, který je otcem našeho posledního vrhu.

Byla jsem žhavá vidět renomované vystavovatele a krásné evropské psy.

Ve třídě pracovní jsem se těšila na hvězdu, černého A Sense of Pleasure´s I am a Joker, černý syn Carpenny Scenaria.Elegantní pes, který mě nezklamal. K vidění byl i na Cruftu vystavovaný Cover My Eyes Any Colour You Like.

Těšila jsem se i na Sandylands Looking Back. Pan Barberi je jeden z nejlepších handlerů ,jaké jsem kdy viděla a i tady byla radost se dívat na jeho práci v kruhu. Pejska předvedl ve třídě otevřené a byla velká škoda, že propásl návrat do kruhu a nezúčastnil se tak boje o pořadí :(.

Opravdu nádherný a nepřehlédnutelný je žlutý Loch Mor Romeo. Stal se mým favoritem a posléze nejen mým :) a získal titul Světového vítěze. Loch Mor Romeo je synem žlutého krásného italského psa Mr Darcy Charm Bluveil. Ve třídě šampionů bylo hlášeno 23 šampionů, ale Romeo byl i v takové konkurenci nepřehlédnutelný. Ráda jsem také opět viděla naživo čokoládového Farnfield Chingachgug, který obdržel známku výborný. Třetí místo ve třídě šampionů obdržel pes domácího vystavovatele Dark Side of Rose. Na stupně vítězů nedosáhl ani velmi pěkný Simandem Silversmith ar Rocheby polského majitele, který je na výstavách ve střední Evropě často vidět. Čtrvté místo obsadil opět pes majitele a chovatele pana Barberiho Loch Mor Quartermaster. Druhé místo obsadil pro mne neznámý Crownwood Fairplay.

 


13.5.2012 Národní výstava Koroška

Bally Beatricia of Dashby na slovinské výstavě ve městě Koroška obdržela ocenění výborný 1 CAC a splnila tím podmínky pro získání tituli šampion Slovinska. Hurááá

 


12.5.2012 Klubová výstava Humpolec, rozhodčí Mrs Janet Cole (Stajantor)

Bally Beatricia of Dashby- V2 r.CAC třída vítězů


5.5.2012 Mezinárodní výstava psů Praha, rozhodčí Václavík

 CH Bally Brittany of Dashby v silně obsazené třídě šampionů získala titul V2 r.CAC, kdy skončila za německou interchampionkou, a panu rozhodčímu se velmi líbila a obdržela i r.CACIB. Za krásné hodnocení moc děkujeme.

 

 


28.4.2012 svod psů v Prostějově

Letos jsme se zúčastnili svodu psů v Prostějově s Army Walkie Talkie Dashby organizovaném okresním mysliveckým spolkem. Hezký den a možnost setkat se s přáteli kynology.

 


21.4.2012 WT Cup Tábor, rozhodčí Mark a Jamie Bettinson (UK)

Bally Brittany of Dashby se se svojí vůdkyní Evou Dragolovou zúčastnila ve třídě E ,se 73/100 bodů obsadila 3. místo a rozhodčí skvělou práci ocenili volbou rozhodčích. Posuzovali Mark a Jamie Bettinson (UK).

       

 


14.4.2012 Národní výstava psů Ostrava

I tento rok jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Ostravě. S velkým úspěchem pro naše odchovy. Amber pravidelně v Ostravě vystavujeme a každý rok se jí podaří obsadit nějaké místo v pořadí. První místo nám udělalo obrovskou radost a přidává si tak čekatelství ke dvěma rezervám, které získala již v dřívějších letech. Britu je potěšením vystavovat a dokazuje, že je schopna jeden týden vyhrát na poli pracovním a druhý na poli výstavním, čehož si velmi vážíme.

Amber Mersi of Dashby- V1 CAC třída otevřená

Bally Brittany of Dashby-V1 CAC třída vítězů, Národní vítěz

rozhodčí Michaela Dočekalová, CZ

Děkuji za krásně prožitý výstavní den a dík patří také Petře Peschelové za pomoc s vystavováním.

Za fotografie děkuji Lucii Pajerové.


7.4.2012 Working testy Konopiště

Eva s Britou se letos opravdu daří! Letošní druhé WT a hned 1. místo! Také celý loňský rok poctivě cvičili! Gratulujeme k nádhernému úspěchu a přejeme další úspěchy.

Tak jako loni jsem se zúčastnila letošních working testů ,pořádaných Retriever klubem CZ. V sobotu startovaly třídy E a L. Rozhodčími byli Eva Černá, Míša Tomcová, hospitovali manželé Bubeníkovi. Velký dík patří také ostatním pořadatelům a Zbyňkovi :) za příjemně strávený den.
Bally Brittany of Dashby  1. místo třída E (97 bodů ze 100), vůdce Eva Dragolovová
Army Walkie-Talkie Dashby - 10 místo (56 bodů ze 100)

Profesionální fotogalerii z workingů naleznete zde třída E, třída L.


31.3.2012  Mezinárodní výstav psů České Budějovice

Bally Brittany of Dashby- V2 r.CAC třída šampionů

rozhodčí: Höger Susanne, A


24.3.2012 Working testy Retriever SPORT  Milovice

Bally Brittany of Dashby - 2. místo třída E velmi dobrý (83 bodů), Evě moc gratulujeme!

Fotografie: Míša Tomcová

 


17.3.2012 Krajská výstava psů Vyškov

Bally Beatricia of Dashby- vítěz třídy vítězů, Krajský vítěz 2012

Bally Black Rose of Dashby- vítěz třídy otevřené

Army Walkie Talkie of Dashby-velmi dobrý

 Army Walkie Talkie Dashby  Bally Beatricia of Dashby
Bally Black Rose of Dashby  naše kamarádka  Monika s Happy
Bally Beatricia of Dashby  soutěž mladý vystavovatel Radimek s Chilli (Bally Black Rose of Dashby)

 

 


11.3.2012 Výlet Cruft´s Dog Show - Birmingham

 

Stejně jako loni jsem i letos vyrazila na nádherný výlet, prestižní anglickou výstavu, vrchol sezony: Cruft´s dog show Birmingham.

Letos se náš zájezdní tým skládal s kamarádky Blanky, Petry a Radky. Užily jsme si spoustu legrace a zábavy a doufám, že i příští rok se vydaří, i když myslím, že tolik smíchu už snad ani znovu přijít nemůže.

Vybavila jsem se na výstavu seznamem pejsků, které jsem chtěla vidět na vlastní oči, což se mi mimo pár vyjímek podařilo. Protože probíhá současně posuzování psů i fen a vzhledem k množství psů zde předvedených, je téměř nad lidské síly sledovat oba kruhy. Proto jsem se rozhodla sledovat psy - potencionální budoucí ženichy.

Výstavu zahajuje přehlídka veteránů, ve kterých zvítězil krásný SH CH SANDYLANDS WAIT AND SEE, na druhém místě SH CH LUDALOR LUNAR ECLIPSE OVER AMBERSTOPE a na třetím okouzlující SH CH NAIKEN QUINCY.

Ve Special Junior - Dog zvítězil nádherný černý pes NAIKEN ZEPHYR, syn SH CH NAIKEN WAY OUT WEST, předloňského vítěze, majitelkou je zároveň chovatelka  Jackie HODGE. Na druhém místě se umístil holandský pejsek AZEEM majitelky paní ELEWOUD. Toho jsem měla  možnost vidět loni v Čechách a v  Rakousku na klubových výstavách.

Yearling - Dog vyhrál SEATALLAN VESTIA chovatelky paní  POWELL, elegantní černý pes, na kterého jsem byla opravdu zvědavá, jak si letos povede. Druhé místo obsadil SHAROUNS INCOGNITO.

Undergraduate - Dog- vyhrál  KEYDELLA KOUNTRY LAD AT TANRONENS (MRS A DEANE), druhé místo získal černý FOXRUSH RAG TRADE (MRS J CHARLTON), po SH CH Lindall Redeption, jeho sestra Foxrush Rebbeca vyhrála Best puppy.

Graduate - Dog  Nádherný čokoládový pes s krásnou kostrou , horní linií, pohybem i výrazem BALRION WEATHERTOP ARAMIS (MR J R & MRS S CROOK), druhé místo velmi úspěšný FARNFIELD PHANTOM MENACE JW SHCM (MR R A S STAFFORD JP)

Post Graduate - Dog

1st CAMBREMER SILVERSTONE (MR D BRABBAN) 2nd FULLWELL FAIR TRADE WITH HALSHIMOOR (MRS J & MESSRS J & M RAWLINSON) 3rd MARRONOIR MICHIGAN AT ZANYS (MRS J & MRS F MCDONALD & DANTINNES). Byla jsem moc zvědavá jak si Mac povede, protože loni od pana rozhodčí co by vítěz třídy yearling vyhrál i r.CC což byl velký okamžik pro majitelku MRS DANTINNES ale především chovatelku MRS MCDONALD.  Letošní třetí místo jeho kvality potvrdilo.

Mid Limit - Dog

1st TRENOW GABRIEL OAK (MR R A & MRS M A FLOYD) 2nd SANDYLANDS LOOKING BACK (MR F BARBERI) 3rd LOUGIN LEATHER (MR B F & MRS P A PARROTT) Res SHAROUNS HERITAGE JW (MR S WILLIAMSON) VHC WARRINGAH'S TENNANTS CREEK JW (MR D COODE)

Limit - Dog vyhrál klasický černý TRENDLEWOOD ONLY TO FLY (MR & MRS D L & F E M BRADDON) po krásném černém Brigburn Sedge, tedy vnuk mého oblíbeného Cambremer Tom Cobblyho. Druhé místo patřilo ROCHEBY BRIGADOON AT BEAUVOIR (MR A J BAUDAINS) a třetí místo žlutému ROCHEBY GOLDEN SAGE (MISS P J & MRS M TEASDALE & HOPKINSON)

OPEN třída byla neuvěřitelně kvalitní, a nevěděla jsem ,na co se dívat dříve. Každý z pěti posledních finalistů je opravdu nádherným představitelem plemene. Americký vítěz za sebou nechal celou obrovskou škálu anglických šampionů, výborný handling předváděl chovatel loňského vítěze. Na druhém stupínku za ním skončil opět žlutý anglický show champion, syn v Evropě vstavovaného Carpenny Made a trip, kterého jsem viděla zářit na světové výstavě v Poznani. Na třetím místě se umístil jediný nešampion, Linnburnhead Reed Warbler (Reiver) , nádherný černý syn Charway Water Reeda, o jehož synovi Macovi jsem psala výše. Umístění otce i syna na crufts ve svých třídách je chovatelským úspěchem.

Open - Dog

1st SH CH/AM/CAN CH SALTY DOG OF TAMPA BAY [ATC AM00554USA] ( MRS L HESS) 2nd SH CH CARPENNY MADE A MILLION (MRS P CARPANINI) 3rd LINNBURNHEAD REED WARBLER (MRS J MCDONALD) Res SH CH NAIKEN WAY OUT WEST ,JW (MR & MRS A R V & MISS R HODGE) VHC SH CH FULLWELL FLY HIGH TO HALSHIMOOR (MRS J & MESSRS J & M RAWLINSON)

Field Trial - Dog
Entries: 8 Abs: 0

1st NEFLIER NIGHT (MR M J TOUBLIC)
2nd LEOSPRING ATOMIC LAD ( MR C ROSE)
3rd ASH FARM DILL (MR P E BISHOP)
Res HULTON BLACK JET (RETRIEVER (LABRADOR)) (MR S & MS TUCKER)
VHC FLASHMOUNT MEADE (MR D CAPEL)

Special Working Gundog - Dog
Entries: 18 Abs: 0

Special Working Gundog vyhrál nezaměnitelný žlutý Champion (english full)Warringah´s Gundaroo, pracovní i výstavní odchov manželů Coode, které budeme mít tu čest letos mít jako rozhodčí podzimní klubové výstavy v Oslavanech. Gindarro je synem Ludalor Lunar Orbita.

1st CH WARRINGAH'S GUNDAROO JW (MR D COODE)
2nd BILBO BAGGINS BY BAILEYDALE JW SHCM (MR A & MRS J METCALFE)
3rd INT/GER/DAN CH BRADSTON'S UP UP AND AWAY [ATC AP00182DEU] (MR M & MRS M KUCIC & BRADY)
Res LINTHWAITE MAXIMUS (MRS J KING)
VHC CARPENNY MILES AHEAD WITH EREMOS JW (MRS M REES)

Good Citizen Dog Scheme - Dog
Entries: 14 Abs: 0

Linjor Shiraz, nádherný černý pes, je odchov CHS Linjor, který má shodný výraz se svým nevrhovým bratrem ICH Linjor Merlotem, který je otcem našich ,CH Bally Brittany of Dashby a CH Ball Beatricia of Dashby, a CH Charway Old Silk.

1st IR SH CH LINJOR SHIRAZ (L HARVEY MAJOR)
2nd HURSTMEON WILD BILL HICKOK OF LEOSPRING (J VENTURI ROSE)
3rd BALDEVS ROCKERFELLOW (MISS D LONG)
Res FOXRUSH ROGER (MR R & MRS C WILKINSON)
VHC TURCEL CELTIC STORM JW (MRS C E TURNER)

Výlet na Cruts´s dog show byl nádherným zážitkem. Holkám děkuji za krásný společný výlet a doufám, že příště vyrazíme znovu.

 

   
   
   
   
   
   
   

 

   
   
   

4.-5.2.2012 Mezinárodní výstava psů Brno

 

 

Letošní  jarní Brno opětovně hostilo zahraniční rozhodčí, a tak jsme se těšili na vystavované pejsky.

 

 4.2.2012 -Bally Brittany of Dashby-výborná 3 třída šampionů

rozhodčí: O´Donoghue Martin

 5.2.2012 Bally Brittany of Dashby-výborná 1-CAC třída šampionů

rozhodčí: O´Donoghue Mary

 

28.1.2012 Mezinárodní Field Trial retrieverů Konopiště

Eva s Britou vyrazili na první Trial. Holkám se dařilo, trial dokončili se 170 body ve 2.ceně, celkově na pátém místě. První čtyři místa patřila trialovým psům :). Evě moc gratulujeme ke skvělému výkonu.


7.1.2012 Národní výstava psů Olomouc

Bally Brittany of Dashby- výborná 3 třída vítězů

Bally Black Rose of Dashby – výborná třída otevřena

rozhodčí Alena Krutská

 


2011 2010 2009 2008 2007