17.10.2009 Národní výstava psů Brno: Amber Mersi of Dashby - V2 r.CAC ve třídě otevřené, Bally Brittany - výborná ve třídě mladých.

Amber po dlouhé době ve výstavním kruhu.


26.9.2009 Klubová výstava Konopiště: Bally Brittany of Dashby na své první výstavě: CAJC, JUNIOR BOB, JUNIOR BIS

Brittany vstoupila do výstavních kruhů obrovským úspěchem. Na klubové výstavě na Konopišti v konkurenci podstatně starších fen (Brittany splnila limitní věk 9 měsíců pro vstup do třídy) získala od maďarského rozhodčího  Zoltana Kiss titul CAJC (kennel Midnight Sun). V dalších bojích porazila vítěze třídy mladých psa a získala titul junior BOB (Mrs. Gyárfás Marianne). A naši radost završila ziskem titulu BIS v závěrečných soutěžích. (Mrs. Holmes Chris).

Výsledek Brittany nás velmi potěšil, obzvláště proto, že se jedná o výstavu klubovou, kde se pravidelně schází velká konkurence a posuzují rozhodčí -specialisté na plemeno.


Nové fotky štěňátek z vrhu B v 6 měsících:

Bally Brittany of Dashby

Bally Black Rose of Dashby

 

Bally Beatricia of Dashby


Z chovatelské stanice LABRADORS SHOW ME THE WAY ve Francii přišla zpráva o narození dalších potomku ICH Linjor Merlota. Gratulujeme!


Výborná zpráva pro všechny majitele štěňátek vrhu A - Rocheby Smokescreen byl vyšetřen na Optigen s výsledkem clear. Všechna štěňátka vrhu A jsou tedy Optigen A po rodičích. 


V letošním roce jsme se zúčastnili zatím jen jedné výstavy a to klubové výstavy Retriever klubu CZ, která se konala v areálu zámku v Oslavanech. Poprvé jsme vystavovali fenky z Silčina vrhu. Byli jsme velmi zvědavé jak dopadnou, třída byla jako vždy na klubové výstavě plně obsazená a naše holky splňovaly limit této třídy sotva 3 dny. Byli jsme velmi rádi, když anglická rozhodčí paní Sheila Wallington  (chovatelská stanice Balnova) posoudila obě naše fenky známkou velmi výborná a Beatricie se navíc umístila na nádherném 3 místě! Krásný výsledek s ohledem na věk a s ohledem na to, za jak pěknou fenou od Danky Bartošové jsme zůstali. Za předvedení Beatricie bych tímto chtěla ještě jedno poděkovat Radce Ulmannové (chovatelská stanice Bella Moravia), která byla tak laskavá a pomohla nám. 

Bally Beatricia of Dashby - velmi nadějná 3

Bally Black Rose of Dashby - velmi nadějná


Hledáme majitele nebo spolumajitele pro 4 měsíční fenku ze spojení naší Silky a Merlota. Fenka je vhodná pro výstavy i práci. Chceme, aby se jí nová rodina mohla věnovat a stala se jejím členem. Matka Silky (Charway Old Silk) pochází ze staré anglické linie, její otec byl několikrát po sobě vyhlášen TOP SIRE. Otec fenky Linjor Merlot se pyšní již nyní titulem interšampion, je ve francouzské chovatelské stanici pracovně využíván. Fenka má obrovské předpoklady být typickou představitelkou svého plemene a jít v úspěšných stopách svých rodičů s pravou labradoří povahou.


Fotky štěňátek:

6.1.2009 (stará 4 týdny)