Přejeme všem našim přátelům hodně štěstí, zdraví a lásky v roce 2012.


13.12.2011 Silka má štěňátka - černého kluk a čokoládovou holčičku.


7.11.2011 Ultrazvuk potvrdil březost naší Silky! Máme obrovskou radost.  Těšíme se na štěňátka z anglického krytí.


9.10.2011 Podzimní zkoušky

Na podzimních zkouškách se podařilo Evě s Britou získat r.CACT a Armímu složit podzimky, neustál jen kačenku na vodě a to nás shodilo do druhé ceny. Náročné zkoušky jsme si opravdu užili, a Evě moc moc gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů!
Podzimní zkoušky 9.10.2011 Úholičky
Bally Brittany of Dashby -I.c 182 body titul r.CACT, vůdce Eva Dragolovová
Army Walkie-Talkie Dashby - II.c 178 body, vedla má maličkost

 


8.10.2011  MVP České Budějovice Bally Beatricie of Dashby- splněny podmínky pro udělení šampionátu České republiky


2.10.2011 Podzimní zkoušky v Těšanech

Bally Brittany of Dashby s Evou Dragolovovou úspěšně složili v první ceně a s jednou jedinou troječkou.

děkujeme za poskytnutí fotografie labrici.cz


2.10.2011 Mezinárodní výstava Koper

Bally Beatricia of Dashby - CAC CACIB, judge Jolanda Furiosi Vandoni

 

1.10.2011 Mezinárodní výstava Koper

Bally Beatricia of Dashby - CAC, r. CACIB,  judge Terezija Rovan (Slo)

 

 

 

28.9.2011 Zkoušky vloh retrieverů

Army Walkie -Talkie Dashby složil zkoušky vloh retrieverů 28.9.2011, se 158 body se umístil na druhém místě.
 

25.9.2011 Rakouská klubová výstava- NO Retriever Trophy- zámek Grafenegg

Bally Brittany of Dashby - výborná 4 pracovní třída, rozhodčí Heather Wiles-Fone, GB

 

18.9.2011 Klubová výstava Oslavany

Oslavanská Klubová výstava retrieverů byla letos zahájena velmi stylovým hudebním doprovodem Nádherné počasí, vynikající rozhodčí a skvělá atmosféra doplněna setkáními s přáteli byla dnem, na který budu ještě dlouho ráda vzpomínat.  Bea i Britta dostaly od anglických rozhodčích krásné posudky a ocenění excelent. Fen posuzovala paná Jean Allen a pejsky Geoff Allen (kennel Allenies, UK). Právě jejich pejsek a vyhrál letos CC na prestižní Crut´s dog show v Birminghamu.

 

 

Bally Beatricia of Dashby

 

 

 

 

 

 

 

 

Bea a Michálek v soutěži dítě a pes

17.9.2011 Národní výstava psů Brno

Za krásného počasí se podařilo naší Britušce získat titul CAC a nádherný posudek na Národní výstavě v Brně od slovenského rozhodčího Matyáše.

Bally Brittany of Dashby pracovní třída- CAC

 

Bally Brittany of Dashby- V1 CAC třída pracovní, rozhodčí pan Matyáš (SK)

 

6.9.2011 Bally Brittany of Dashby je od dnešního dne Český šampion. Titulu si velmi vážíme a to i proto, že jej Britta získala na základě ocenění získaných na základě posudků udělených zahraničními rozhodčími.


 

28.8.2011 Working test Třebíč

Tak jsme opětovně vyrazili na WT s Armínkem a Beou, v doprovodu Evi Dragolovové s Britou.  Na WT v Třebíči jsme se moc těšili. Radim A Iva Siebrovi s Romanem Kornerem si na nás vymysleli krásné disciplíny. Je jen s podivem, že jsme navzdory sebe sama vypadli s oběma holkama již na první disciplíně. Bea zahájila první disciplínu tím, že se prostě nedívala na odhozený marking a pote jí zajímalo vše okolo a dummy  prostě ani nedohledala… No co dodat, to jsme na markingu nečekali .  Upřímně musím říct, že jsem se zděsila nad disciplínou s klidem, protože hned jak jsem jí viděla tak jsem pochopila, že pro Armího je tato disciplína vzhledem k jeho temperamentu/poslušnosti těžko splnitelná. A tak díky za 1 bod z této disciplíny … Vzhledem k špatné konstalaci hvězd spolusoutěžících  jindy poměrně pěkně pracujících, kteří se prostě vynulovali, se i navzdory jeho výkonu nakonec Armímu podařilo obsadil čtvrté místo s kvalifikací obstál.

 

 
 

27.8.2011 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

 Bally Brittany of Dashby - V1 CAC, r.CACIB ve třídě otevřené, Bally Bourbon of Dashby V2 ve třídě otevřené.

Letošní mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi posuzovala Polská rozhodčí paní Banasiewicz Božena (PL). Na výstavu jsem se velmi těšila, protože se tu měl podruhé prezentovat odchov naší Silky Bally Bourbon of Dashby. Byla jsem moc ráda, že majitelé, manželé Čížkovi na výstavu dorazili . Bourbonovi se podařilo získat výborný 2 ve třídě otevřené a tím splnil všechny podmínky k uchovnění. Bourbon je velmi pěkný pejsek a chtěla bych tímto poděkovat majitelům za jeho prezentaci.

Velkou radost jsme měli i z jeho sestry Bally Brittany of Dashby, která ve třídě otevřené v početné konkurenci získala ocenění výborná 1 CAC a v závěrečném výběru nejlepší feny výstavy se jí podařilo získat i titul r.CACIB. Tím splnila všechny podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy. 

 

Bally Bourbon of Dashby- excelent 2, open class Bally Bourbon of Dashby
 
Bally Brittany - V1 CAC třída otevřená, r.CACIB

 


6.8.2011 Speciální vodní práce retrieverů

Brituška (Bally Brittany of Dashby) složila zkoušku se Speciální vodní práce  se 133 body v 1. ceně. Jediná trojka z rákosí :) Britušku jsem hlídala během Evčiné dovolené a jsem ráda, že se nám to tak skvěle podařilo.


23.7.2011 Speciální vodní práce Litohoř

Bally Beatricia of Dashby složila zkoušku ze speciálních vodních prací.


25.6.2010 Mezinárodní výstava psů Brno

Na letošním letním Brně jsem své kamarádce Janě předváděla její mladou fenečku Christie se kterou se nám podařilo vyběhat CAJC a Junor BOB. Bally Beatricia of Dashby získala od rozhodčí známku velmi dobrá. Děkuji Christie a Janě za tak skvělý výstavní zážitek!

 

 

Bally Beatricia of Dashby  

 

 

   
   
 
 

18.-25.6.2011 Výcvikový tábor v Albeři. Za skvělý týden plný výcviku a srandy děkujeme Evě Píchové a JIndřišce Hermannové a jejich výcvikové škole.

23.6.2011 Platošův pohár. Na závěr týdenní pobytovky jsme se zúčastnili táborové soutěže Platošova poháru. Všem se nám podařilo absolvovat a hlavně si celý den velmi užít :) Evě s Britou gratulujeme k ocenění nejlepší voda.


13.6.2011 Mersinka - Opium od Himalájského cedru (*29.10.2002-13.6.2011)

Pondělí třináctého nás absolutně nečekaně opustila Mersinka . Nádor jí nedal žádnou šanci těšit s námi déle. Zbylo nám jen divné prázdno a smutek.


4.6.2011 Working Test nanečisto,

Retriever Sport pořádal pod vedením Martina Incédiho výcvikový den s ukázkami výcviku a s working testy nanečisto. Krásné odpoledne jsme si užili, výborně popovídali. Armínkovi se podařilo workingy nanečisto složit.


7-8.5.2011 Humpolec Klubová výstava retrieverů KCHLS

Dvoudenní klubovou výstavu posuzovali angličtí rozhodčí Mr. Frank Gawthorpe UK, Mrs. Margaret Gawthorpe UK

Bally Brittany of Dashby - výborná

V sobotu jsem si vyzkoušela jak se vystavuje golden retrieverů.

   
   

29.5.2011 OVVR Buchlovice

Bally Black Rose of Dashby- 1. cena, 220 bodů

Tak se i naší Chilince podařilo úspěšně složit tuto základní zkoušku a ukázat nám že také něco umí.

   

 


9.4.2011 Národní výstava psů Ostrava: Amber Mersi of Dashby - výborná 3 ve třídě otevřené,

   
   
   
   
   
Amber Mersi of Dashby - výborná 3  

30.4.2011 Working Test Konopiště   Army Walkie Talkie Dashby

Na working testy na Konopišti jsem se moc těšila a vyrazila spolu s Janou Jakubů. V krásném prostředí si pro nás rozhodčí vymysleli pěkné disciplíny. Pravda Armí se dané příležitosti chopil po svém, a tak disciplínu po disciplíně dopilovával lumpárny, které jdou během disciplíny napáchat, tak aby úkol splnil, ale přesto se dostatečně odprezentoval. Zlatou tečkou byla pro nás disciplína, kterou jsme absolvovali jako poslední. Tímto děkuji rozhodčímu panu Kovářovi za projvenou sppoluúčast a protrpění disciplíny J. A protože Big Brother vše vidí, existuje z této disciplíny záznam. Nejenom že Armí pokazil jednoduchý marking, který přeběhl, ale posléze prošmejdil celý les, a když se mu po široké daleké dohledávce dummy podařilo nalést nadšeně jej vzal, nicméně zapomněl že existuji a běžel se pochlubit hazečovi. Ten dummy i přes naléhání Armího odmítl a tak jsem se ozvala s tím že existuji. Army se tedy vydal za mnou, nicméně ještě bylo třeba teritorium označit… A můj miláček když už ke mně tedy doškobrtal rozhodl se položit mi aport přece jen kousek přede mnou, když už to nevypadá že to udělal jak měl, no ale když to vypadalo, že panička o to přece jen stojí tak je fajn jí ho sebrat :D No zkrátka já jsem Armínek a teď si to paničko pěkně užij J! Takže s uctivou poklonou za krásné vystoupení celé 2 body J. Celově Army s 50 body prospěl J. Mnoha zkušeným WTčkářům by se to mohlo zdát jako neúspěch, ale pro nás je to proti loňským Kostelním Střímelicím několikatinásobný  skokový posun kupředu …

 
   

Úlohy třídy E:

Úloha 1: marking v lese (2 body) Ing. Bohumil Kovář

Úloha 2: dohledávka s výstřelem, vysílání přes loučku, 2 dummy z pěti ve strmé stráni, 30 - 40m (5 bodů)  Ing. Petra Otevřelová

Úloha 3: marking přes kopřivy, potok, do vyšší trávy (13 bodů) Ing. Bohumil Kovář

Úloha 4: memory mark s chůzí podle potoka (14 bodů) Ing. Eva Černá

Úloha 5: chůze u nohy s výstřelem, vyslání pro dummy ve směru chůze a výstřelu, donést 1 dummy ze dvou (16 bodů) Ing. Eva Černá

 
   
   
   
   
   

 


11.3.2011 Výlet Cruft´s Dog Show - Birmingham

 

Tak letos jsem se rozhodla spolu s Ilonou Bártovou (kennel Cambrella) udělat si radost a vydali jsme se na prestižní anglickou výstavu. Cruft´s dog show je neobyčejná již jen tím, že zde předvádění psi se musí nejprve kvalifikovat. A tak je tu opravdu co k vidění. Jde o svého druhu nejprestižnější výstavu řekla bych v celé Evropě, protože Světová výstava i Evropská výstava jsou prostě svojí atmosférou jiné. Možná je to ovlivněno tím, že labrador je přece jen anglické národní plemeno a tudíž i chovatelské trendy Anglie stále udávají směr chovu. Protože jde o plemeno početné, je vždy těžké se rozhodnout, zda bude člověk věnovat svoji pozornost vystavovaným psům nebo fenám, či zda bude přebíhat a snažit se pochytit obojí J. Jistě je velmi dobré dopředu si nastudovat a to možná nejlépe již doma, co chce vidět. Anglický systém nesystém je prostě takový že do kruhu vběhne řada vystavovatelů označených čísly, a prostě si stoupnou a vystavují. Takže člověk musí ostražitě hledat své favority, aby je neprošvihl, protože vyhrát třídu může vždy jen jeden, a v každé třídě je mnoho  psů, kteří by si to zasloužili. K vidění bylo mnoho elegantních, v kostře silných a v pohybu nádherných psů. Na rozdíl od našich výstavních kruhů stále převládají žlutí a černí, a čokoládových je přece jen výrazně méně. Letošním rozhodčím pro psy byl pan rozhodčí Mr D Coode (kennel Warringah) feny paní rozhodčí Mrs Brabban (Cambremer). Vítězskou fen a Best of Breed se stalo žlutá fena SH CH Ronsard Me Celebrait a r.CC Foulby the Duchess. Prestižní vítězství a CC získal nádherný žlutý Show champion Allenie´s Maverick, a k mému velkému překvapení vyhrál vítěz třídy ročních psů r.CC pes MARRONOIR MICHIGAN AT ZANYS,  a majitelka neskrývala slzy dojetí. Moc mě to potěšilo, protože právě tento pejsek se stal tatínkem štěňat polosestry naší Silky a to feny Charway Ballymona at Zany´s, která je majitelkou obou chovných jedinců.  Nebývá příliš časté, aby takto mladý pes přesvědčil zkušeného rozhodčího o svých kvalitách a porazil o několik let starší mnohačetné vítěze.

Iloně děkuji za krásný společný výlet a doufám, že příště vyrazíme znovu, možná že už bez kufrování na Frankfurtském letišti J.

 
   
   
   
   
   
   
   

5.-6.2.2011 Mezinárodní výstava psů Brno

 

Mezinárodní dvoudenní výstava v Brně bývá v posledních letech již pravidelně obsazena zahraničními rozhodčími a do Brna se sjíždí i konkurence zahraničních vystavovatelů. Bylo tomu tak i letos a tak jsme mohli vidět řadu anglických importů a také shlédnout kvalitu zahraničních odchovů, kdy především polští chovatelé dnes často prezentují velmi kvalitní psy.

První den posuzovala dlouholetá holandská chovatelka Anja Verbeek (Farbourne), majitelka bratra naší Mersi, ICH Olivera od Himalajského cedru. Druhý den posuzovala mnohaletá anglická chovatelka a rozhodčí Shelagh Walton (Gallybob).

Samotné vystavování se nám nepovedlo, obě holky Bally Beatricia i Britttany nechtěli stát a tak shodně první den obdržely velmi dobrou. Druhý den byl již pohodovější a holky vylepšili posudky a obdržely  výbornou.

 

8.1.2011 Národní výstava psů Olomouc

 

První letošní výstavu jsme navštívili s Armínkem  a  Beou. Pro Armínka to byla vůbec první výstava. Jeho štěněcí  onemocnění mu zanechalo trvalé následky na kůži hlavy a brady a tak ho ani žádná výstavní kariera nečeká. Armie nebyl z výstavního kruhu nijak nadšený. Bea se naopak stala manekýnkou při závěrečné zkoušce nových exteriérových rozhodčích, paní Lenky Malíkové a Michaely Dočekalové, neboť se dostala do jejich zkušebního vzorku. Tímto oběma gratulujeme ke složení závěrečné praktické zkoušky.  Pan rozhodčí Ing. František Korda nás nakonec ohodnotil třetím a čtvrtým místem. Armie Walkie Talkie of Dashby- velmi dobrý 3 třída otevřená, Bally Beatricia of Dashby – výborná 4 třída otevřená

 

   

2011 2010 2009 2008 2007